Tajemství Oblázkové hory

Napsal: Matěj Pesler, 10 let /

Ke knížce mě přivedla máma, která tuhle knížku četla už před rokem, když Tajemství Oblázkové hory získalo cenu Magnesia litera. Hlavními hrdiny knížky jsou Kristýna a Martin – přezdívkami Krisa a Prcek. Oba si přejí dostat se do Gangu, v kterém jsou další tři kluci, kteří se ale nechovají úplně dobře. I tak se tam oba moc chtějí dostat a mít nějaké kamarády. Nejprve ale musí složit zkoušku. Zkoušku složí jen Krisa a pak to všechno začne. Při hledání posvátné věci Gangu se oba praští hlavou o strom a dostanou se tak do země, která je nějak propojená se zemí, ve které žijí. Nejprve se tam hodně bojí, ale potom mají víc a víc odvahy.

Na koni Ronym jedou královstvím a leccos se jim stane: potkají Ostnáče, hrozivé Brigovy loupežníky a spadnou do potoka. Po těchto nesnázích konečně docílí konce své cesty a od královny dostanou kámen z Oblázkové hory. Skočí s ním do studny Zapomnění a tak se dostanou domů. Úplně na konci knihy jedou Prcek, Krisa a její sestra Michaelka na prázdniny na venkov do Borovice.

Knížka se mi moc líbila, dobře se četla a líbily se mi i hezké barevné celostránkové ilustrace. Líbila se mi hlavně ta část, kdy se Prcek s Krisou dostali do fantastické země, protože tam zažili hodně dobrodružství a museli překonávat různé překážky. Nejvíc se mi líbila postava Prcka. Na začátku knížky jsem mu moc nerozuměl, ale na cestě královstvím měl víc a víc odvahy a nakonec zmoudřel. Líbilo se mi taky jak se na konci odvážně postavil Gangu.

Knížku bych doporučil dětem od devíti let, pro odvážné kluky i holky, kteří se nebojí dobrodružství a nevadí jim dlouhé texty.

Bára Dočkalová: Tajemství Oblázkové hory
Ilustrace: Petra Josefína Stibitzová
Labyrint, Praha 2018, 250 s.

Koupit knihu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: