Klub divných dětí

Klub divných dětí Petry Soukupové pohledem dětských čtenářů – jedenáctileté Madlenky a devítiletého Šimona.

Magdalena Makovská, 11 let /

Tato kniha se mi líbila už jen názvem, působila na mě tak tajuplně a napínavě. Tak jsem si ji hned chtěla přečíst. Byl to super nápad a byla to moje nejrychleji přečtená kniha. Hlavní hrdinové jsou Petr, Mila, Katka a Franta. Jestli jsou divní? To se říct nedá. Petr se akorát víc bojí, Mila se někdy zakouká a přestane vnímat okolí, Katka šíleně ráda čte a chodí na tenis, i když ji vůbec nebaví, a Franta má jednu nohu slabší než tu druhou, takže chodí o berlích. Divné mi přijde, že Mila miluje sklípkany a velký hmyz. Já se jich totiž bojím. Tahle čtveřice divná není, ale občas dělají hodně divné a nebezpečné věci. Dost jsem se bála a určitě bych s nimi jejich dobrodružství nechtěla zažít. Ale prožívat to v knížce byl velký zážitek. Dokonce i některé ilustrace jsou vážně strašidelné a líbí se mi. Abych se v ději neztratila, je změna vypravěče označená počátečním písmenem jeho jména. To mi dost pomáhalo. Myslím, že kniha je super pro děti i dospělé, co milují napětí a adrenalin. A víc nebudu prozrazovat, abyste si to užili stejně jako já.   

Šimon Streichsbier, 9 let /

Už dřív jsem četl knížku od Petry Soukupové Kdo zabil Snížka?, a protože mě hodně bavila, chtěl jsem si přečíst další. Tak jsem si vybral Klub divných dětí. V knížce se nejdřív představují jednotlivé děti: Mila, Katka, Petr a Franta. Mila se často zakouká nebo zamyslí a vůbec nevnímá. Katka pořád čte, a když se má s někým bavit, tak zčervená. Petr se bojí po tmě, má strašidelné sny a moc pěkně kreslí. Franta má postižené nohy, chodí o berlích a baví se tím, že natáčí škodolibá videa a dává je na YouTube. Nikdo z nich nemá kamarády, ale všichni čtyři se dají náhodou dohromady a na konci knihy jsou z nich kamarádi.

Petr měl jet na školu v přírodě, ale nechce tam, protože se bojí. Tak se rozhodl, že uteče z domu.  A děti se domluvily, že utečou všichni čtyři. Mila znala jedno tábořiště, byla tam jednou s rodiči a moc se jí tam líbilo, tak se rozhodli, že pojedou tam. Nabarvili si vlasy na černo, jen na Katku už nezbyla barva a Franta už černé vlasy měl. Petra oblékli jako holku, protože měl dlouhé vlasy. Petr nakreslil dva plánky, děti se rozdělily, jeli Franta a Mila spolu a Petr s Katkou. Tábořiště bylo opuštěné a spíš strašidelné, ostatním se tam vůbec nelíbilo a Katka byla na Milu naštvaná. Přespali v jedné chatce. V noci se k nim dobýval opilý pán. To byla hodně napínavá část knihy. Nejstatečnější byl Petr. Útěk z domova skončil hned druhý den, děti odvezli policajti na policejní stanici a přijeli si pro ně rodiče.

Ilustrace v knížce se mi líbí a k příběhu se hodí. Knížku doporučuju těm, kterým nevadí dlouhé texty a drsnější scény. Knížky Petry Soukupové mě baví, chtěl bych, aby nikdy nekončily.

Petra Soukupová: Klub divných dětí:
Ilustrace: Nikola Logosová
Host, Brno 2019, 216 s.

Koupit knihu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: